دسته بندی مطالب

رضا رسولی به مهر خبر داد: انتشار «روایت ناتمام» شهید ستاری/ سه راه سرگردون در کتابفروشی‌ها

۴ مرداد ۱۳۹۵ اطلاعیه ها

IMG17321706رضا رسولی از انتشار دو اثر تازه خود با عنوان «روایت ناتمام» با موضوع زندگی شهید منصور ستاری و رمانی اجتماعی با موضوع تحریم و فساد با عنوان «سه راه سرگردون» خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «روایت ناتمام» با موضوع زندگی شهید منصور ستاری، فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به قلم رضا رسولی نویسنده و عضو هیئت مدیره انجمن قلم ایران از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شد.
رسولی در گفتگو با مهر درباره این کتاب گفت: از میان دوازده اثر من، روایت ناتمام سومین کتابی است که از سوی انتشارات روایت فتح منتشر می‌شود. پیش از این دو کتاب «شناسایی» و «شهید صیاد شیرازی» به قلم من توسط این ناشر منتشر شده است.
وی افزود: روایت ناتمام روایتی است از زندگی شهید منصور ستاری بر اساس منابع و مستندات نوشته شده است. این اثر زندگی وی را از دوران جوانی و تحصیل در مدرسه نظام و دانشگاه افسری شروع و در ادامه مخاطب را با فراز و فرودهای زندگی وی آشنا می‌کند.
رسولی ادامه داد: در این کتاب زندگی شهید ستاری در سه بخش روایت شده است. نخست زندگی شهید از زبان شهید که البته دوران حیات زمینی او اجازه نداده که این بخش کامل شده و به پایان برسد. بخش دوم کتاب روایت زندگی شهید از زبان همسر اوست که ما را با زوایای پیدا و پنهان شخصیتی او آشنا می‌کند. بخش سوم کتاب نیز روایت دور و نزدیک شامل گفتار شش نفر از دوستان شهید درباره اوست.
رسولی در بخشی دیگر از این گفتگو درباره رمان جدید خود با نام «سه راه سرگردون» که به تازگی منتشر شده است، گفت: پیش از آغاز و درهنگام نگارش رمان سه راه سرگردون، دو مسئله برایم اهمیت داشت. اول سوژه اثر که تکراری و کسل کننده نباشد، وقت مخاطب را نگیرد و سبب دوری و دلزدگی او از ادبیات داستانی نشود. بنابراین یک موضوع نو را دستمایه نگارش این اثر قراردادم و همچنان که می‌دانید تا کنون اثر داستانی درباره تحریم و فساد سیستمی در ایران منتشر نشده است.
وی افزود: بدون تعارف، سه راه سرگردون، قصه ی روزگار ماست. که دربستری از ماجراهای خانوادگی، غصه‌های اجتماعی و سازمانی امروزمان را روایت و تلاش می‌کند نشان دهد که چگونه در زمینه‌ای از نابه سامانی مناسبات خانوادگی و اجتماعی، فساد سازمان یافته و سیستمی شکل می گیرد و مفسدین، ماهرانه، در پیش چشم بینندگان بهت زده، بند بازی می کنند.
این نویسنده و منتقد در ادامه به مساله تنوع مکانی ماجراها در این رمان اشاره کرد و افزود: در سه راه سرگردون اجازه ندادم که قصه‌ای بسته، مرا در بن بستی یک طرفه روایت کند. قصه‌ای روایت نکردم که سقف پروازی شخصیت‌هایش حرکت از طبقه اول به طبقه سوم ساختمانی کوچک در خیابانی بی مکان است. تلاش کردم به اعتبار تجربیات سفری خودم، ماجراها را در مکان های متنوع روایت کنم. که هرکدام یا برای مخاطب نام آشنا باشند و یا تازگی داشته باشند.
به گفته رسولی این اثر از سوی نشر عهد مانا منتشر شده است.

اسامی برگزیدگان بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی برگزیدگان و شایسته تقدیر بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند: بخش نقد و پژوهش ادبی: شایسته تقدیر: گونه شناسی نثر...

بیانیه دبیر بیست یکمین جشنواره قلم زرین

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  «به نام خداوند لوح و قلم» ن و القلم و مایسطرون سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند سوره مبارک قلم آیه نخست بیانیه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
    اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد....

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...