دسته بندی مطالب

عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشت.

۳ آبان ۱۳۹۵ اطلاعیه ها

IMG17321706عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران نامه ای خطاب به رهبر معطم انقلاب نوشت.
به گزارش خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین» ، عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران در نامه ای خطاب به رهبر معطم انقلاب نوشت:
به نام خدا
محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله الوارف
سلام علیکم و رحمه الله
بیانات حضرتعالی در دیدار با نخبگان علمی و جامعه دانشجویی چون همیشه بارقه های امید را برای جامعه ی علمی گشود و نشان داد که رهبری انقلاب همچنان بالاترین مطالبه گر در حوزه پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی هستند و باید علی رغم همه کاستی ها به آینده ی این کشور امیدوار بود.
با این حال با توجه به یکی از اشارات انجام شده در این جلسه مطلبی را به محضر مبارک عرضه نمایم.
رهبرا!!!
مسئله ی پایان نامه فروشی و تقلب در پژوهش های منجر به مدرک در نظام آموزش عالی به وضع بغرنجی رسیده است. افرادی که در این بازار مکاره به عنوان پزشک و قاضی و سیاستمدار آینده مدارک عالی را دریافت می کنند و برای دل خوش کردن آمار نویس ها و پیشرفت سنج ها از مطالب بدیهی به عنوان تولید علمی و با مبلغی اندک مقاله در نشریات نمایه دار بین المللی چاپ می کنند امروز از حاشیه به متن آموزش عالی کشور آمده اند .
مع الاسف آن که طی دو دهه آینده ی مال و جان و آبرو و امنیت کشور به دست فارغ التحصیلانی خواهد افتاد که همه چیز ، حتی مدارک تحصیلی شان را این گونه به ثمن بخسی خریده اند.
نکته بسیار فاجعه بار این موضوع که از یک تخلف تبدیل به یک رویه شده آن است که محل معامله ننگین بر روی آینده ی کشور ، از نظر جغرافیایی در مجاورت پردیس های حکومتی قضاوت، امنیت و معتبرترین دانشگاه های کشور است.
آیا مقامات، روسای سه قوه و بسیاری از کارمندان بلندپایه نهادها نمی بینند که از صبح تا شب در ملا عام ، خیابان ها و کوچه های منتهی به دانشگاه تهران ، پر است از افرادی که تظاهر تجاهرشان به این منکر اجتماعی آبروی علم و عالم را برده است؟
آیا مطبوعات، نیروی انتظامی،وزارت اطلاعات و وزارتخانه های مربوط به فرهنگ، آموزش عالی و فناوری اطلاعات این آبروریزی بزرگ را برای نظام علمی ما را نمی بینند؟
چرا این گونه برخورد می شود و جه منکری بالاتر از این که در جامعه افرادی به جایی برسند که از اساس دزدانه و متخلفانه خودشان را چیزی جلوه داده اند که نیستند.
از حضرتعالی استمداد می شود، برای نجات آینده کشور از مدرک به دستان بی سواد ، با هر هزینه ای ریشه های عرضه و تقاضای حیثیت علمی کشور خشک شود.
ان شا الله
با تقدیم بالاترین ارادت ها
رضا رسولی
عضو هیات مدیر انجمن قلم ایران

گفت و گو با راضیه تجار درباره اهمیت و جایگاه محافل ادبی در کشور

۷ مرداد ۱۳۹۹
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از فارس، در پی منویات مقام معظم رهبری و توجه ویژه...

ضرورت احیای مجدد مجلات مکتوب حوزه هنری/ پل ارتباطی هنرمندان با شهرستان‌ها مرمت شود

۶ مرداد ۱۳۹۹
  راضیه تجار از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تغییرات مدیریتی در حوزه هنری انقلاب اسلامی و مدیریت...

برگزیده جشنواره قلم زرین: تلاش کردم تاریخ را طعم‌دار کنم

۶ مرداد ۱۳۹۹
  یوسف قوجق برگزیده جشنواره قلم زرین با اشاره به کتاب «تاریخ با طعم ذغال اخته» که برگزیده جایزه قلم زرین شد در گفت‌وگو...

انتقاد از سایه سنگین اقتصاد بر فرهنگ/ دستمزد کارگر ساختمانی از نویسنده بیش‌تر است

۶ مرداد ۱۳۹۹
  سودابه امینی از داوران بخش کودک و نوجوان جشنواره قلم زرین در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره نسبت کتاب کودک...

نظرات احمد شاکری درباره جریان نفوذ در ادبیات داستانی طلاب

۲۸ تیر ۱۳۹۹
به گزارش خبرگزاری فارس، هفتمین جشنواره چند روز پیش «هنر آسمانی» برگزیدگان خود را شناخت. این برنامه با حضور آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و جمعی...

تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره فلسطین

۲۱ تیر ۱۳۹۹
به نام خدا بازنشر فراخوان «جشنواره داخلی فلسطین» _________________   به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا که از سوی ستاد ملّی مبارزه با...

معرفی داوران هجدهمین جشنواره قلم زرین

۱۷ تیر ۱۳۹۹
داوران: بخش پژوهش و نقد ادبی: دکتر محمود بشیری، دکتر اسماعیل امینی، دکتر امیدعلی مسعودی ( به سرداوری دکتر محمود بشیری)      ...

گزارش تکمیلی از اختتامیه جشنواره قلم زرین + تصاویر

۱۷ تیر ۱۳۹۹
رئیس انجمن قلم ایران گفت:ما به داوری اساتید اطمینان داریم ضمن اینکه یک قرار اولیه داریم و آن این است که در این جایزه...