دسته بندی مطالب

گردهمایی هنرمندان انقلاب اسلامی

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ اخبار

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در آستانه هفته دفاع مقدس جمعی از هنرمندان جبهه فکری، فرهنگی انقلاب اسلامی در ورامین گردهم آمدند. مراسم افتتاحیه این گردهمایی که تحت عنوان «ورامین، دیار قیام» است روز چهارشنبه در مسجد جامع ورامین و  با حضور هنرمندان و مسئولین شهر برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان تهران ضمن خیر مقدم به حاضرین از قدمت دیرین شهر ورامین و نقش تأثیرگذار مردم ورامین در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و در جهت حفظ آن در بزنگاه‌های تاریخی کشور مانند دوران دفاع مقدس، فتنه ۱۳۷۸ و فتنه ۱۳۸۸ سخن گفت.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های خوبی برای ساخت تولیدات رسانه‌ای مانند فیلم سینمایی و مستند با موضوع شهدای ۱۵ خرداد ورامین وجود دارد.

در ادامه این مراسم که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین و مرکز فرهنگی مسجد جامع دیار پانزده خرداد برگزار شده بود، حسین کاغذلو فرماندار ورامین به بیان اهمیت شهر ورامین از جنبه‌های گوناگون مانند تاریخی و فرهنگی پرداخت و اضافه کرد: ورامین یکی از شهرستان‌های استراتژیک استان تهران است و مردم آن در همان مسیر مذهبی و انقلابی پیشینیان خود قرار دارند.

مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری نیز برای عرض خیر مقدم در میان هنرمندان حاضر شد و به روایت هرچه بهتر قیام مردم ورامین تأکید کرد.

رحیم مخدومی از نویسندگان نامدار اهل ورامین با قرائت متنی از یک عمر فعالیت صادقانه و خالصانه محمد کاشانی که از رزمندگان کوشا و پرتکاپوی دشت ورامین است، تقدیر و تشکر کرد.

شعرخوانی غلامرضا آقاسی و دکتر محمود اکرامی و همچنین اجرای سرود توسط گروه سرود «ساکنان آسمان» از دیگر بخش‌های افتتاحیه بود.

همچنین شب شعری با موضوع دفاع مقدس  و با شعرخوانی شاعرانی مانند رحیم زریان، محمدحسین مهدویان، محمدجواد الهی‌پور، راضیه جبه‌داری و عاطفه جوشقانیان در شب اول مراسم برگزار شد.

شایان ذکر است که در این ویژه برنامه که سه روز به طول انجامید در روز دوم به ورامین‌گردی پرداخته شد. در این برنامه مقنی‌باشی (مستند ساز) آمادگی خود را برای ساختن مستند -گزارش‌هایی درباره ورامین اعلام کرد.

مهمان‌های ویژه دومین روز مراسم حاج سعید قاسمی، راضیه تجار، یوسف قوجق، اصغر فکور، محمدرضا امام‌قلی، مهدیه اکبری، رحیم مخدومی، کامران شرفشاهی، مصطفی خرامان و مهمان ویژه سومین روز دکتر سید بشیر حسینی بود که با سخنرانی‌هایشان شور و نشاط قابل توجهی در جمع هنرمندان ایجاد کردند.

 

 

 

روز بزرگداشت سعدی مبارک باد

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
زبان سعدی عاری از غموض و پیچیدگی و به زبان مردم نزدیک است. هنر بزرگ سعدی این است که در موارد بسیاری حتی بدون...

تهران شهر داستان‌هاست

۳۱ فروردین ۱۴۰۰
از دنیای داستان‌نویسی تا زندگی در شهرک اکباتان در گفت‌وگو با راضیه تجار: تــهران شهر داستان‌هاست «راضیه تجار» خوب می‌داند با لشکر واژگان چه...

انتشار چاپ نخست کتاب “آقاجان درخت” نوشته ی حسین زند

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان “آقاجان درخت” نوشته ی حسین زند از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. مجموعه داستانِ “آقاجان درخت”، حاصل...

انتشار چاپ نخست کتاب “شیر یا خطر” نوشته ی پروانه قهساره زاده مهابادی

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان «شیر یا خطر» نوشتۀ پروانه قهساره زاده مهابادی از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. کتاب شیر...

انتشار چاپ نخست کتاب “برسد به دست او” نوشته ی زهرا طبرزدی

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان “برسد به دست او” نوشته ی زهرا طبرزدی از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. برسد به دست...

تسلیت

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
«همه از خداییم و به سوی او بازمی گردیم» درگذشت مادر گرامی همسر جناب آقای پدرام پاک آئین عضو محترم انجمن قلم ایران را...

سبوی رمضان

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
سبوی رمضان یک جرعه غزل، سهم من از هر دو جهان بس از هر دو جهان، عشق مرا نام و نشان بس یک قطعه...

حلول ماه مبارک رمضان مبارک

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
حلول ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، ماه عبادت‌های عاشقانه نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به شما تبریک عرض می‌کنیم… انجمن قلم ایران