دسته بندی مطالب

گردهمایی هنرمندان انقلاب اسلامی

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ اخبار

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در آستانه هفته دفاع مقدس جمعی از هنرمندان جبهه فکری، فرهنگی انقلاب اسلامی در ورامین گردهم آمدند. مراسم افتتاحیه این گردهمایی که تحت عنوان «ورامین، دیار قیام» است روز چهارشنبه در مسجد جامع ورامین و  با حضور هنرمندان و مسئولین شهر برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان تهران ضمن خیر مقدم به حاضرین از قدمت دیرین شهر ورامین و نقش تأثیرگذار مردم ورامین در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و در جهت حفظ آن در بزنگاه‌های تاریخی کشور مانند دوران دفاع مقدس، فتنه ۱۳۷۸ و فتنه ۱۳۸۸ سخن گفت.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های خوبی برای ساخت تولیدات رسانه‌ای مانند فیلم سینمایی و مستند با موضوع شهدای ۱۵ خرداد ورامین وجود دارد.

در ادامه این مراسم که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین و مرکز فرهنگی مسجد جامع دیار پانزده خرداد برگزار شده بود، حسین کاغذلو فرماندار ورامین به بیان اهمیت شهر ورامین از جنبه‌های گوناگون مانند تاریخی و فرهنگی پرداخت و اضافه کرد: ورامین یکی از شهرستان‌های استراتژیک استان تهران است و مردم آن در همان مسیر مذهبی و انقلابی پیشینیان خود قرار دارند.

مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری نیز برای عرض خیر مقدم در میان هنرمندان حاضر شد و به روایت هرچه بهتر قیام مردم ورامین تأکید کرد.

رحیم مخدومی از نویسندگان نامدار اهل ورامین با قرائت متنی از یک عمر فعالیت صادقانه و خالصانه محمد کاشانی که از رزمندگان کوشا و پرتکاپوی دشت ورامین است، تقدیر و تشکر کرد.

شعرخوانی غلامرضا آقاسی و دکتر محمود اکرامی و همچنین اجرای سرود توسط گروه سرود «ساکنان آسمان» از دیگر بخش‌های افتتاحیه بود.

همچنین شب شعری با موضوع دفاع مقدس  و با شعرخوانی شاعرانی مانند رحیم زریان، محمدحسین مهدویان، محمدجواد الهی‌پور، راضیه جبه‌داری و عاطفه جوشقانیان در شب اول مراسم برگزار شد.

شایان ذکر است که در این ویژه برنامه که سه روز به طول انجامید در روز دوم به ورامین‌گردی پرداخته شد. در این برنامه مقنی‌باشی (مستند ساز) آمادگی خود را برای ساختن مستند -گزارش‌هایی درباره ورامین اعلام کرد.

مهمان‌های ویژه دومین روز مراسم حاج سعید قاسمی، راضیه تجار، یوسف قوجق، اصغر فکور، محمدرضا امام‌قلی، مهدیه اکبری، رحیم مخدومی، کامران شرفشاهی، مصطفی خرامان و مهمان ویژه سومین روز دکتر سید بشیر حسینی بود که با سخنرانی‌هایشان شور و نشاط قابل توجهی در جمع هنرمندان ایجاد کردند.

 

 

 

گردهمایی هنرمندان انقلاب اسلامی

۲۴ شهریور ۱۳۹۹
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در آستانه هفته دفاع مقدس جمعی از هنرمندان جبهه فکری، فرهنگی انقلاب اسلامی در ورامین گردهم آمدند. مراسم افتتاحیه...

دیدگاهی درباره عزاداری حسینی در شرایط کرونا

۲۸ مرداد ۱۳۹۹
  رضا اسماعیلی معتقد است، برگزاری مراسم عزاداری حسینی باید متناسب با مصالح و منافع عمومی جامعه باشد و می‌گوید: عقلانیت دینی نیز می‌گوید...

نهج‌البلاغه، مرامنامه شعر اصیل آیینی

۲۰ مرداد ۱۳۹۹
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌ رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم یادداشتی با عنوان...

گفت و گو با راضیه تجار درباره اهمیت و جایگاه محافل ادبی در کشور

۷ مرداد ۱۳۹۹
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از فارس، در پی منویات مقام معظم رهبری و توجه ویژه...

ضرورت احیای مجدد مجلات مکتوب حوزه هنری/ پل ارتباطی هنرمندان با شهرستان‌ها مرمت شود

۶ مرداد ۱۳۹۹
  راضیه تجار از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تغییرات مدیریتی در حوزه هنری انقلاب اسلامی و مدیریت...

برگزیده جشنواره قلم زرین: تلاش کردم تاریخ را طعم‌دار کنم

۶ مرداد ۱۳۹۹
  یوسف قوجق برگزیده جشنواره قلم زرین با اشاره به کتاب «تاریخ با طعم ذغال اخته» که برگزیده جایزه قلم زرین شد در گفت‌وگو...

انتقاد از سایه سنگین اقتصاد بر فرهنگ/ دستمزد کارگر ساختمانی از نویسنده بیش‌تر است

۶ مرداد ۱۳۹۹
  سودابه امینی از داوران بخش کودک و نوجوان جشنواره قلم زرین در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره نسبت کتاب کودک...

نظرات احمد شاکری درباره جریان نفوذ در ادبیات داستانی طلاب

۲۸ تیر ۱۳۹۹
به گزارش خبرگزاری فارس، هفتمین جشنواره چند روز پیش «هنر آسمانی» برگزیدگان خود را شناخت. این برنامه با حضور آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و جمعی...