دسته بندی مطالب

ابراهیم حسن‌بیگی: انقلاب و دفاع‌مقدس تاثیر بسزایی بر ادبیات داستانی ایران گذاشته‌اند.

۷ اسفند ۱۳۹۵ اطلاعیه ها

حسن بیگیابراهیم حسن بیگی در عمان گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان پارامترهای برجسته‌ای هستند که تاثیر بسزایی بر ادبیات داستانی ایران برجای گذاشته‌اند.
به گزارش «نسیم آنلاین»، عصر روز جمعه(۶ اسفند) مرکز فرهنگی عمان میزبان عمانی هایی بود که علاقه مند بودند در باره ادبیات داستانی ایران بیشتر بدانند. در این نشست ابراهیم حسن بیگی نویسنده مطرح کشور و رمان محمد(ص) درباره ادبیات داستانی ایران برای حاضران در جلسه سخنرانی کرد.
وی دراین نشست گفت: ادبیات داستانی ایران را به سه دوره ایران باستان، ایران پس از اسلام و ایران بعد از انقلاب اسلامی می توان تقسیم کرد.
حسن بیگی در ادامه سخنان خود درباره ویژگی های ادبیات داستانی در سالهای پس از انقلاب گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان پارامترهای برجسته ای هستند که تاثیر بسزایی بر ادبیات داستانی ایران برجای گذاشته اند.
این نشست مورد استقبال گسترده عمانی ها قرار گرفت و شبکه های مختلف تلویزیونی و رسانه های مختلف برای پوشش این مراسم حضور داشتند.
در پایان این نشست خانم”عایشه الدرمکیه” رئیس مرکز فرهنگی عمان اظهار تمایل مرکز خود را برای ترجمه و چاپ آثار ایرانی اعلام کرد و چاپ رمان محمد(ص) را شروع خوبی برای ادامه این همکاری دانست.
استقبال از موسیقی بلوچی درنمایشگاه کتاب عمان
در ادامه برنامه های حضور ایران در نمایشگاه کتاب عمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان اجرای گروه موسیقی گلداز در بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب عمان است که مورد توجه و استقبال گسترده عمانی ها قرار گرفته است.
روز جمعه(۶ اسفند) این گروه قطعه موسیقی «مشکتئ میروک» را اجرا کرد. دکتر”عبدالمنعم الحسنی” وزیر اعلام( رسانه و فرهنگ)عمان و رئیس نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط نیز دراین برنامه حاضر و برجذابیتهای آن افزود.
نصیراحمد ملازهی ضمن خوشامد گویی به مردم عمان و بلوچ های حاضر در جلسه از حضور وزیر اعلام عمان تشکر کرد و داستان تصنیف «مشکتئ میروک» را بطور مختصر توضیح داد که به شدت مورد استقبال حضار و وزیر اعلام عمان قرار گرفت.
استاد گل محمد بلوچی از خواننده ها ی طراز اول بلوچ می باشد که سرپرستی این گروه را به عهده دارد و اجراهای متعددی در داخل و خارج از کشور داشته است.
گروه گلداز ازمهمترین گروه های موسیقی بلوچستان به شمار می رود. آثار این گروه از رسانه های ملی بخصوص رادیو و تلویزیون کشور ایران مرتب پخش می گردد.
بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب عمان تا ۱۴ اسفند برپا است. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه با ۴۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات معاصر و کلاسیک، کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، هنر و آموزش خط درغرفه ای به مساحت ۲۷ مترمربع شرکت کرده است.

کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر»

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
نام محمد است اذان بر اذان بلند آن را به هفت گنبد گردون برآوریم 🕋کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و...

عید سعید فطر مبارک باد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد . .

«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد 🔹کتاب رمان #چشم‌هایم_در_اورشلیم که به قلم سلیس و روان #مریم_مقانی نوشته شده است، با یک قرار ملاقات در آوریل...

راه شب رادیو ایران – گوینده و نویسنده: محمود اکرامی

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ راه شب رادیو ایران 🔶 گوینده و نویسنده: #محمود_اکرامی 🔸 شنبه شب های هر هفته  

دعوت از ناشران جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅دعوت از ناشران جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین 🔹مجید جعفری اقدم، در پی حملات اخیر رژیم صیهونستی به محله شیخ جراح قدس...

فراخوان بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب‌سال منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅فراخوان بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب‌سال منتشر شد 🔹بیست‌ونهمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سه بخش تالیف، ترجمه و تصحیح که...

نمایشگاه مجازی قرآن امکانات خوبی برای ناشران فراهم کرده است

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅نمایشگاه مجازی قرآن امکانات خوبی برای ناشران فراهم کرده است 🔹نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از روز شنبه یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز شد و...

تمدید فراخوان دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ تمدید فراخوان دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو 🔹 دبیرخانۀ دائمی جایزۀ مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، با توجه به استقبال...