دسته بندی مطالب

زنوزی: تألیف کتابی درباره حضرت علی(ع) همواره در ذهنم بود

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ اخبار

 

رونمایی از رمان «برج ۱۱۰» در نمایشگاه کتاب

زنوزی: تألیف کتابی درباره حضرت علی(ع) همواره در ذهنم بود.

.

مراسم رونمایی از رمان برج ۱۱۰ نوشته فیروز زنوزی جلالی در نمایشگاه کتاب برگزار شد. کوثری مدیرعامل انتشارات علمی فرهنگی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در نمایشگاه کتاب در این مراسم در کنار مولف حضور داشتند.

براساس این گزارش کوثری با بیان اینکه مجموعه‌ای از کتاب های دفاع مقدس و رمان‌های ایرانی را در حال بازنشر و گسترش هستیم گفت: برج ۱۱۰، سنگ سلام و درد در نمایشگاه عرضه شده است و هدف ما این است تا حوزه ادبیات و رمان ایرانی را تقویت کنیم. 

وی در پایان سخنان خود برج ۱۱۰ را رمانی خواندنی با توصیفات دقیق دانست و گفت: استعاره‌هایی در مفهوم برج و ۱۱۰ وجود دارد. 

مومنی شریف رئیس حوزه هنری در این مراسم با ابراز خرسندی از رونمایی این کتاب گفت: من خوشحال شدم از اینکه برج ۱۱۰ به نمایشگاه رسید. چرا که این کتاب عرض ارادت نویسنده به حضرت امیر است. 

وی افزود: زنوزی را بیست و هفت سال است که می‌شناسم و به او ارادت دارم از قدیم‌ها او و داستان‌هایش را می‌شناختم و نقش مهمی در ادبیات دارد. داستانی از او نمی‌بینید که تفکر نداشته باشد. اقای جلالی از افرادی است که درداستان‌هایش تقدیر و توجه به عالم غیبت جایگاه ویژه‌ای دارد.

مومنی به مرگ اندیشی در آثار این نویسنده اشاره کرد و افزود: این موضوع و توجه به آن کارهای آقای زنوزی را قوی تر کرده است چرا که او نویسنده چیره دستی است.

درا ین مراسم زنوزی جلالی نیز با این جملات که انتظار نداشتم کتاب به نمایشگاه کتاب برسد گفت: این اثر مربوط به جامعه ادبی کشور است.

وی گفت: بچه‌هایی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند و ادبیات داستانی را ادامه دادند اکنون در اوج هستند و کارهایی تولید می‌کنند که با آثار برتر از خیلی جاها برابری می‌کند.

وی افزود: موضوع حضرت علی همواره در ذهن من بود و همواره در پی کاری می‌گشتم که از این بعد به ایشان نگریسته شود و هم اینکه با گونه‌های ادبیات ما متفات باشد. در این اثر نام حضرت علی را نمی‌بینید بلکه مخاطب باید آن را حس کند. 

زنوزی تاکید کرد: تلاش من این بود و کار چند لایه است. این کار ترکیبی از ادبیات رئالیست جادویی و در برخی جاها افسانه است و به شکلی ترکیبی از این هاست.

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...

اعضای جدید

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  اخبار انجمن قلم طی بررسی رزومه و مصاحبه نهایی که توسط هیئت موسس صورت گرفت، عضویت افراد زیر در انجمن قلم پذیرفته شد....

آیین همدلی “استاد عباس براتی پور”

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم تجلیل از استاد عباسعلی براتی‌پور روز یکشنبه ۱۶بهمن ماه با حضور اعضای هیئت موسس، هیئت مدیره انجمن قلم و نماینده...

معرفی کتاب “دفاع بدون شلیک”

۱۹ دی ۱۴۰۱
  معرفی: دفاع بدون شلیک نویسنده: حسین علی ساسانی انتشارات: انجمن قلم ایرانیان امروز سال انتشار: ۱۴۰۱ تعداد صفحات: ۱۳۲ صفحه کتاب دفاع بدون...

معرفی کتاب تب خشکسالی به قلم علی الله سلیمی

۱۵ دی ۱۴۰۱
  «تب خشک‌سالی» به کتابفروشی‌ها رسید علی الله سلیمی در کتاب جدید خود داستانی با موضوع تغییرات اقلیمی و رابطه انسان و طبیعت را...

فراخوان بیست و یکمین دورۀ جشنواره قلم زرین

۱۴ دی ۱۴۰۱
  به نام خداوندگار کتاب و قلم     فراخوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین   انجمن قلم ایران، با استعانت از...

دبیر جشنواره “قلم زرین” معرفی شد

۱۰ دی ۱۴۰۱
      با تصویب هیات مدیره انجمن قلم ایران ، «حمید هنرجو» دبیر بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین شد. سید احمد...