دسته بندی مطالب

سند تازه از اسارت شهید تندگویان در کتاب «شبیه دیوارها»

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

کاموربخشایشجواد کامور گفت: کتاب «شبیه دیوارها» می‌تواند سند تازه‌ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «شبیه دیوارها» نوشته امیرمحمدعباس نژاد به همت کانون هنر و ادبیات پایداری فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی با حضور نویسنده کتاب و جواد کامور بخشایش در فرهنگسرای کتاب سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
ابتدای جلسه بخشی از کتاب توسط مجری برنامه خوانده شد و سپس عباس نژاد نویسنده کتاب با اشاره به سوابق زندگی مجاهدانه شخصیت اصلی کتاب«ماجد سلیمان» گفت: او با اینکه می توانست با توجه به عرب بودن ولبنانی بودنش و همچنین ارتباط عمویش با حزب بعث به زندگی متفاوتی در اردوگاه داشته باشد اما بخاطر عشق و علاقه و عقیده اش به حضرت امام هیچ وقت حاضر به برگشتن از عقیده اش نشد وی توانست با گفت و گو مستمر باچند تن از منافقین نظرشان را تغییر دهد و به ایران بازگرداند.
عباس نژاد در ادامه صحبتهایش گفت: در نوشتن این کتاب بزرگترین معضلی که داشتم این بود که ماجدسلیمان بعد از آزادی از اسارت از ایران رفته بود و خیلی از وقایع و اتفاقات اسارت را به یاد نداشت و حتی هیچ پرونده و عکسی از ایشان در ستاد آزادگان موجود نبود.
سپس جواد کامور بخشایش نویسنده ، پژوهشگر و منتقد گفت: این اثر در حوزه ادبیات اسارت قرار می گیرد و جغرافیای زندان و اسارتگاه های عراق را معرفی و به مخاطب نشان می دهد. این اثر چند ویژگی شاخص دارد: اول اینکه از یک اسیر غیرایرانی در اردوگاههای عراق روایت می کند. ماجد سلیمان ده سال از بهترین سالهای عمرش را در اسارت سپری می کند.
ویژگی دوم این اثر این است که حافظه بسیار قوی راوی باوجود گذشت سالیان سال از اسارتش و فاصله گرفتن از آن با نام بردن نام ها و اسامی بسیاری از اشخاص ومکان ها مخاطب را به تعجب وا می د ارد.
سوم اینکه این اثر می تواند سند تازه ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد. که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
کامور در ادامه افزود: ماجد سلیمان ۲۰ ماه از زمان اسارتش را در سلول انفرادی سپری می کند و عنوان کتاب هم از این قضیه گرفته شده است. نشر کتاب بسیار روان و پیش برنده است در بخش گویاسازی اشخاص که با آقای ماجد در ارتباط بوده اند، بسیار خوب عمل شده است .
در پایان جلسه از کتاب «شبیه دیوارها» رونمایی شد.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
با سلام و عرض ادب پیج اینستاگرام انجمن قلم برای معرفی اعضا و آثارشان به تازگی راه اندازی شده. اعضایی که در اینستاگرام فعال...

کتاب چشم هایم در اورشلیم نوشته سرکار خانم مریم مقانی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
کتاب #چشم_هایم_در_اورشلیم نوشته #مریم_مقانی نشر #معارف #معرفی_کتاب کتابی که همین هفته از چاپ بیرون می آید و به دست مخاطبان عزیز خواهد رسید.  

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
و کنون وقت دعاست وقت شکر از کرم و لطف خداست وقت عاشق شدن و مهر و صفاست وقت امید بر قلم عفو خداست...

شهادت امام علی (ع) تسلیت باد

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
برای دنیای خود آنگونه کار کن که گویا همیشه زنده خواهی بود! و برای آخرت خود آنچنان تلاش کن که گویی فردا خواهی مرد!...

روز معلم گرامی باد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
💫از خانه تا مدرسه هلا ابن سینای بابا! مرا تاجِ سر! گنج دنیا! دران روزگاران، که بابابزرگت بجا بود، مرا کوله پشتی، و یا...

ولادت امام حسن مجتبی (ع) بر عاشقان مبارک

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
میلاد حسن(ع) خسرو دین است امشب شادی و سرور مؤمنین است امشب از یمن قدوم مجتبی(ع) طاعت ما مقبول خداوند مبین است امشب (این...

امروز بزرگ‌ترین مانع بر سر راه نشر کشور مسئلۀ کاغذ است

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅امروز بزرگ‌ترین مانع بر سر راه نشر کشور مسئلۀ کاغذ است 🔹هیئت‌مدیرۀ مجمع ناشران انقلاب اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، به وضع حاکم...

مسابقه بزرگ کتابخوانی «کتاب ماه»

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ مسابقه بزرگ کتابخوانی «کتاب ماه» 🔹مسابقه مجازی کتابخوانی «کتاب ماه» به مناسبت ماه مبارک رمضان و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری...