دسته بندی مطالب

ضرورت احیای مجدد مجلات مکتوب حوزه هنری/ پل ارتباطی هنرمندان با شهرستان‌ها مرمت شود

۶ مرداد ۱۳۹۹ اخبار

 

راضیه تجار از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تغییرات مدیریتی در حوزه هنری انقلاب اسلامی و مدیریت ۱۰ ساله محسن مؤمنی شریف در این نهاد انقلابی اظهار داشت: آقای «محسن مؤمنی‌شریف» در ظرف مدت ۱۰ سال حضورشان در حوزه هنری زحمات زیادی را متقبل شدند، حوزه هنری مکانی است که نویسندگان و هنرمندان متعهد و ارزش‌مدار بیشتر در آن حضور دارند کسانی که اهل اندیشه و تفکر هستند و نگاه ویژه اسلامی ایرانی به هنر دارند.

* هر مدیر می‌تواند فرصت‌سازی‌های خوبی برای هنرمندان ایجاد و زمینه ساز فعالیت‌های مثبت باشد

نویسنده کتاب «کوچه اقاقیا» در ادامه افزود: آقای مؤمنی فرصت‌های خوبی در حوزه هنری ایجاد کرد، البته هر مدیر می‌تواند فرصت‌سازی‌های خوبی برای هنرمندان ایجاد و زمینه ساز فعالیت‌های مثبت باشد، آقای مؤمنی فردی متعهد، مسئول و ارزش‌مدار است که در طول مسئولیتش به خوبی از عهده مسئولیت برآمد، آرزو می‌کنیم هر جا که می‌رود و در هر مسئولیتی ادامه دهنده همین مسیر باشد.

این نویسنده در بخش دیگری از سخنان خود با آرزوی توفیق برای مدیر جوان و جدید حوزه هنری اظهار داشت: باید توجه به هنرمندان انقلابی و ارزشی که حوزه هنری را خانه خود می‌دانند در اولویت باشد و زمینه برای حضور پررنگ این هنرمندان فراهم شود، در حال حاضر برخی هنرمندان خانه‌نشین و حضور کمرنگی در حوزه هنری دارند از این رو باید فرصتی فراهم شود تا در شاخه‌های مختلف نقاشی، شعر، ادبیات داستانی و موسیقی فعالیت‌ها بیشتر شود و حضور هنرمندان در حوزه پررنگ‌تر شود.

* انتشار مجلات مکتوب در حوزه‌های مختلف در برنامه‌های مدیر جدید حوزه باشد

به گفته وی، از نکاتی که در دور جدید فعالیت‌های حوزه هنری باید مورد عنایت باشد انتشار مجلات مکتوب در حوزه‌های مختلف نمایشنامه‌نویسی، داستان‌نویسی و… است، در سال‌های گذشته شاهد انتشار این مجلات بودیم اما با ورود بیشتر به فضای مجازی توجه به این فضا بیشتر شد، اما خلاء این گونه مجلات مکتوب اکنون محسوس است.

* پل ارتباطی هنرمندان با شهرستان‌ها مرمت شود

این داستان‌نویس با بیان اینکه باید همدلی و الفت بیشتر بین هنرمندان ارزشی را شاهد باشیم و حضور هنرمندان در خانه خود یعنی حوزه‌ هنری نمایان‌تر شود، گفت: احیای مجلات مکتوب حوزه هنری در کنار حضور پررنگ هنرمندان در این نهاد فرهنگی و انقلابی باید پررنگ‌تر شود. اما از نکات مهم دیگری که باید به آن توجه شود و بسیار مهم است حضور هنرمندان در شهرستان‌ها و ارتباط آنها با جوانان است، این ارتباط و پل پیش از این فراهم بود و اکنون باید پررنگ شود و اگر جاهایی از آن فرو ریخته مرمت شود.

* کارنامه درخشان «دادمان»/ در کنار مدیران جوان استفاده از تجارب بزرگترها مهم است

تجار در پایان سخنان خود جوان‌گرایی در انتخاب مدیران را لازم و مثبت ارزیابی کرد و با توجه به کارنامه «دادمان» رئیس جدید حوزه هنری، ابراز داشت: انتخاب مدیران جوان نکته و موضوع ارزشمندی است، اما در کنار آن باید شایسته‌سالاری را شاهد باشیم، در رزومه مدیر جدید حوزه هنری درخشان است و امیدواریم در عمل هم بر این مبنا صحه گذاشته شود، او در بخش‌های مختلف کار کرده و فردی مؤثر خواهد بود، اما در سمت دیگر ماجرا برای انتخاب سایر مدیران (در صورت لزوم تغییرات با دلایل محکم)، باید توجه شود که جوانانی انتخاب شوند که دانش و بینش لازم را در حوزه بکارگیری داشته باشند و البته مهم‌تر از همه اینکه می‌توان از تجارب بزرگترها در کنار حضور جوانان در مدیریت بخش‌های مختلف بهره برد.

کتاب «آنیماه» مجموعه شعر عالیه مهرابی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
#معرفی_کتاب چشمی نگران دارم و اشکی نگران‌تر ماهم ولی از قامت هر ماه کمان‌تر من کیستم این گمشده در حسرت ایام از بغض خودم...

بررسی آثار جشنواره قلم زرین از نیمه گذشت

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ بررسی آثار جشنواره قلم زرین از نیمه گذشت 🔹سهیلا عبدالحسینی: در بررسی آثار دوره نوزدهم جشنواره قلم زرین ۶۰ درصد مسیر را پیموده‌ایم....

همایش شعر ماه غریبستان به مناسبت شهادت حضرت علی السلام در خرم آباد برگزار شد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
همایش شعر ماه غریبستان به مناسبت شهادت حضرت علی السلام در خرم آباد برگزار شد. در این برنامه شاعران لرستانی به ارائه تازه سروده...

هیچ دولتی به صنعت نشر کمک نکرده است

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ هیچ دولتی به صنعت نشر کمک نکرده است 🔹محمدعلی مرادیان: کاغذهایی که در سال ۹۹ و ماه نخست سال ۱۴۰۰ از طریق انبارهای...

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
🗓 ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی بر طلایه‌داران هنر هشتم گرامی باد ‌

کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر»

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
نام محمد است اذان بر اذان بلند آن را به هفت گنبد گردون برآوریم 🕋کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و...

عید سعید فطر مبارک باد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد . .

«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد 🔹کتاب رمان #چشم‌هایم_در_اورشلیم که به قلم سلیس و روان #مریم_مقانی نوشته شده است، با یک قرار ملاقات در آوریل...