دسته بندی مطالب

محسن مؤمنی در گفت‌وگو با فارس:رهبر انقلاب پیگیر «شب‌های خاطره دفاع مقدس» حوزه هنری هستند/ بیان خاطرات موجب زنده ماندن آرمان‌های انقلاب می‌شود.

۶ خرداد ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

مومنیرئیس حوزه هنری گفت: آرمان‌ها با دفاع مقدس ماندگار شد اما دست‌هایی در کار است که می‌خواهند این موارد فراموش شود ولی بیان خاطرات موجب می‌شود بدخواهان به هدف خود نرسند و آرمان‌های انقلاب زنده بماند و به نسل بعد منتقل شود.
محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون دیدار با رهبر انقلاب و برنامه‌های «شب‌های خاطره دفاع مقدس» که در حضور معظم له برگزار شد و فرمایش ایشان مبنی بر اینکه بیان خاطرات دوران ۸ سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری، ادبی و نو را برای انتقال آنها به نسل جدید، کاری بسیار با ارزش و مهم است، حوزه در این مسیر چه خواهد کرد، اظهار داشت: بی شک حوزه هنری مبدع مکتب نویت خاطره نگاری است و امروز شاهد هستیم که مورد استقبال مردم هم قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: این موضوع حاصل زحمات چندین دهه حوزه هنری است و خوشبختانه از اصولی برخوردار شده که تمام کارشناسان این حوزهآن را قبول دارند.
وی با تاکید بر اینکه با روش‌های نوین ادبی خاطرات جذاب و خواندنی‌تر می‌شوند و این مهم مورد تاکید رهبرانقلاب بود گفت: تمام این موارد در حالی مورد تاکید است که نباید فراموش کنیم مهم این نکته است که در واقعیات حوادث خدشه‌ای وارد نمی‌شود و از تخیل بشدت پرهیز می‌شود.
رئیس حوزه هنری همچنین به دیدار گذشته همکاران خود در حوزه هنری با معظم له اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار گذشته هم فرمودند که در این بخش ها کشور را از ادبیات وارداتی بی نیاز کردید.
این مقام مسئول در حوزه هنری ضمن بیان اینکه مراسم شب خاطره که این بار در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد همواره مورد تاکید و پیگیری ایشان بوده افزود: ایشان برای «برنامه شب خاطره» که هر ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود اهمیت قائل هستند و آن را دنبال می‌کنند این در حالی است که این برنامه برای حتی رسانه‌های ما کم اهمیت است، اما ایشان آن را جریان تاثیرگذار می‌دانند و علیرغم همه مشکلات آن را از همکاران حوزه پیگیر هستند.
مومنی شریف با بیان اینکه رهبر انقلاب در پایان سخنان خود از حوزه هنری بخاطر اهتمام در کارها و زنده نگاه داشتن خاطره ها تشکر کردند گفت: ایشان در فرازی از سخنان خود فرمودند خاطره رزمندگان ما ثروت ملی است و از صاحبان خاطره خواستند آنها را بیان کنند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در ادامه به کتاب هم اشاره کرده و فرمودند: «کتاب‌هایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته و یا فیلم هایی که در این خصوص ساخته می شوند، فراتر از یک اثر هنری و یا ادبی صرف هستند و این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه‌های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت کشور است تا این پایه‌ها مستحکم تر و ماندگارتر شوند.»
وی در پایان با بیان اینکه رهبر انقلاب تاکید فرمودند علاوه بر کتاب و خاطره که جلو هستیم باید در سایر بخش ها هم فعال باشیم، گفت: ویژگی‌های دفاع مقدس باعث شد انقلاب ما دچار کهنگی نشود، آرمان ها به واسطه دفاع مقدس ماندگار شد اما دست‌هایی در کار است که می‌خواهند این موارد فراموش شود لذا بیان خاطرات موجب می‌شود بدخواهان به هدف خود نرسند و آرمان‌های انقلاب زنده بماند و به نسل بعد منتقل شود. ایشان، الحاق نسل امروز به نسل دوران دفاع مقدس را، الحاق این نسل به صالحین دانستند.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
با سلام و عرض ادب پیج اینستاگرام انجمن قلم برای معرفی اعضا و آثارشان به تازگی راه اندازی شده. اعضایی که در اینستاگرام فعال...

کتاب چشم هایم در اورشلیم نوشته سرکار خانم مریم مقانی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
کتاب #چشم_هایم_در_اورشلیم نوشته #مریم_مقانی نشر #معارف #معرفی_کتاب کتابی که همین هفته از چاپ بیرون می آید و به دست مخاطبان عزیز خواهد رسید.  

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
و کنون وقت دعاست وقت شکر از کرم و لطف خداست وقت عاشق شدن و مهر و صفاست وقت امید بر قلم عفو خداست...

شهادت امام علی (ع) تسلیت باد

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
برای دنیای خود آنگونه کار کن که گویا همیشه زنده خواهی بود! و برای آخرت خود آنچنان تلاش کن که گویی فردا خواهی مرد!...

روز معلم گرامی باد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
💫از خانه تا مدرسه هلا ابن سینای بابا! مرا تاجِ سر! گنج دنیا! دران روزگاران، که بابابزرگت بجا بود، مرا کوله پشتی، و یا...

ولادت امام حسن مجتبی (ع) بر عاشقان مبارک

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
میلاد حسن(ع) خسرو دین است امشب شادی و سرور مؤمنین است امشب از یمن قدوم مجتبی(ع) طاعت ما مقبول خداوند مبین است امشب (این...

امروز بزرگ‌ترین مانع بر سر راه نشر کشور مسئلۀ کاغذ است

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅امروز بزرگ‌ترین مانع بر سر راه نشر کشور مسئلۀ کاغذ است 🔹هیئت‌مدیرۀ مجمع ناشران انقلاب اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، به وضع حاکم...

مسابقه بزرگ کتابخوانی «کتاب ماه»

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ مسابقه بزرگ کتابخوانی «کتاب ماه» 🔹مسابقه مجازی کتابخوانی «کتاب ماه» به مناسبت ماه مبارک رمضان و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری...