دسته بندی مطالب

محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس داوری جایزه قلم زرین در مرحله پایانی/ اختتامیه ۱۴ تیر در انجمن قلم

۶ خرداد ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

دکتر پرویزسخنگوی انجمن قلم ایران گفت: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با ۱۴ تیرماه روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون اختتامیه جایزه قلم زرین در ۱۴ تیر ماه اظهار داشت: طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم همزمان با روز قلم در ۱۴ تیرماه برپا خواهد شد.
پرویز در ادامه توضیح داد: گروه‌های داوری در حال داوری کتاب‌های تهیه شده هستند، امیدواریم به موقع و یک طفته پیش از اهدا جوایز تایج قزعی مشخص شود.
سخنگوی انجمن قلم خاطر نشان کرد: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
به گفته وی، در آخرین جلسه هیات مدیره انجمن مجدد موضوع تقدیر از برخی چهره‌ها در آئین پایانی قلم زرین مطرح شد اما به نتیجه نهایی نرسیدیم از این رو بنا شد در جلسه آتی جزئیات بیشتری توسط دبیرخانه فراهم شود.
این مقام مسئول به تجلیل از پیشکسوتان اهل قلم در استان ها و شهرستان‌ها هم اشاره کرد و بیان داشت: یکی از بحث‌هایی که در حال پیگیری هستیم تجلیل از اهل قلم پیشکسوت استانی است که در سال گذشته چند جلسه در این خصوص برگزار شد و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از چند تن از فعالان در شیراز و قم تقدیر به عمل آمد.
سخنگوی انجمن قلم با بیان اینکه این برنامه‌ها در سال‌جاری مجدد پیگیر خواهد شد گفت: در سال ۹۶ طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته احتمالا از ۴ پیشکسوت و فعالان شعر و داستان استانی تقدیر خواهد شد.
وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون همزمان چهلمین روز درگذشت مرحوم فیروز زنوزی جلالی با اختتامیه جشنواره قلم زرین و برنامه ویژه توضییح داد: صحبتی در هیات مدیره مطرح شد که برنامه مستقل برگزار شود یا به شکلی دیگر، از این رو یکی از اعضا ماموریت یافت با خانواده ایشان صحبت کند که آیا برنامه‌ای تدارک دیده شده یا خیر، تا بر اساس آن برنامه ریزی شودبا توجه به تدارک خانواده برای چهلمین روز درگذشت این نویسنده بنا شد اعضای انجمن در همان برنامه شرکت کنند.

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

پیام تسلیت انجمن قلم ایران به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و همراهان شهیدش

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  إنا للَّه و إنا إلیه راجعون ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت (شهید مظلوم، آیت الله بهشتی)   در سالروز ولادت با سعادت...

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره انجمن قلم ایران در پی درگذشت مرحوم منصور ایمانی

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
  انا لله وانا الیه راجعون خانواده محترم ایمانی مصیبت از دست دادن جناب آقای منصور ایمانی(صبا) را به شما و سایر بازماندگان تسلیت...

فراخوان بیست و دومین دورۀ جشنواره قلم زرین

۲ اسفند ۱۴۰۲
  فراخوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین انجمن قلم ایران خرسند است آغاز به کار بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین...