دسته بندی مطالب

محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس داوری جایزه قلم زرین در مرحله پایانی/ اختتامیه ۱۴ تیر در انجمن قلم

۶ خرداد ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

دکتر پرویزسخنگوی انجمن قلم ایران گفت: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با ۱۴ تیرماه روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون اختتامیه جایزه قلم زرین در ۱۴ تیر ماه اظهار داشت: طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم همزمان با روز قلم در ۱۴ تیرماه برپا خواهد شد.
پرویز در ادامه توضیح داد: گروه‌های داوری در حال داوری کتاب‌های تهیه شده هستند، امیدواریم به موقع و یک طفته پیش از اهدا جوایز تایج قزعی مشخص شود.
سخنگوی انجمن قلم خاطر نشان کرد: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
به گفته وی، در آخرین جلسه هیات مدیره انجمن مجدد موضوع تقدیر از برخی چهره‌ها در آئین پایانی قلم زرین مطرح شد اما به نتیجه نهایی نرسیدیم از این رو بنا شد در جلسه آتی جزئیات بیشتری توسط دبیرخانه فراهم شود.
این مقام مسئول به تجلیل از پیشکسوتان اهل قلم در استان ها و شهرستان‌ها هم اشاره کرد و بیان داشت: یکی از بحث‌هایی که در حال پیگیری هستیم تجلیل از اهل قلم پیشکسوت استانی است که در سال گذشته چند جلسه در این خصوص برگزار شد و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از چند تن از فعالان در شیراز و قم تقدیر به عمل آمد.
سخنگوی انجمن قلم با بیان اینکه این برنامه‌ها در سال‌جاری مجدد پیگیر خواهد شد گفت: در سال ۹۶ طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته احتمالا از ۴ پیشکسوت و فعالان شعر و داستان استانی تقدیر خواهد شد.
وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون همزمان چهلمین روز درگذشت مرحوم فیروز زنوزی جلالی با اختتامیه جشنواره قلم زرین و برنامه ویژه توضییح داد: صحبتی در هیات مدیره مطرح شد که برنامه مستقل برگزار شود یا به شکلی دیگر، از این رو یکی از اعضا ماموریت یافت با خانواده ایشان صحبت کند که آیا برنامه‌ای تدارک دیده شده یا خیر، تا بر اساس آن برنامه ریزی شودبا توجه به تدارک خانواده برای چهلمین روز درگذشت این نویسنده بنا شد اعضای انجمن در همان برنامه شرکت کنند.

اسامی برگزیدگان بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی برگزیدگان و شایسته تقدیر بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند: بخش نقد و پژوهش ادبی: شایسته تقدیر: گونه شناسی نثر...

بیانیه دبیر بیست یکمین جشنواره قلم زرین

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  «به نام خداوند لوح و قلم» ن و القلم و مایسطرون سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند سوره مبارک قلم آیه نخست بیانیه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
    اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد....

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...