دسته بندی مطالب

محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس داوری جایزه قلم زرین در مرحله پایانی/ اختتامیه ۱۴ تیر در انجمن قلم

۶ خرداد ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

دکتر پرویزسخنگوی انجمن قلم ایران گفت: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با ۱۴ تیرماه روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون اختتامیه جایزه قلم زرین در ۱۴ تیر ماه اظهار داشت: طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم همزمان با روز قلم در ۱۴ تیرماه برپا خواهد شد.
پرویز در ادامه توضیح داد: گروه‌های داوری در حال داوری کتاب‌های تهیه شده هستند، امیدواریم به موقع و یک طفته پیش از اهدا جوایز تایج قزعی مشخص شود.
سخنگوی انجمن قلم خاطر نشان کرد: آئین اختتامیه پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین همزمان با روز قلم در محل انجمن با حضور نویسندگان و مسئولان برگزار می‌شود.
به گفته وی، در آخرین جلسه هیات مدیره انجمن مجدد موضوع تقدیر از برخی چهره‌ها در آئین پایانی قلم زرین مطرح شد اما به نتیجه نهایی نرسیدیم از این رو بنا شد در جلسه آتی جزئیات بیشتری توسط دبیرخانه فراهم شود.
این مقام مسئول به تجلیل از پیشکسوتان اهل قلم در استان ها و شهرستان‌ها هم اشاره کرد و بیان داشت: یکی از بحث‌هایی که در حال پیگیری هستیم تجلیل از اهل قلم پیشکسوت استانی است که در سال گذشته چند جلسه در این خصوص برگزار شد و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از چند تن از فعالان در شیراز و قم تقدیر به عمل آمد.
سخنگوی انجمن قلم با بیان اینکه این برنامه‌ها در سال‌جاری مجدد پیگیر خواهد شد گفت: در سال ۹۶ طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته احتمالا از ۴ پیشکسوت و فعالان شعر و داستان استانی تقدیر خواهد شد.
وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون همزمان چهلمین روز درگذشت مرحوم فیروز زنوزی جلالی با اختتامیه جشنواره قلم زرین و برنامه ویژه توضییح داد: صحبتی در هیات مدیره مطرح شد که برنامه مستقل برگزار شود یا به شکلی دیگر، از این رو یکی از اعضا ماموریت یافت با خانواده ایشان صحبت کند که آیا برنامه‌ای تدارک دیده شده یا خیر، تا بر اساس آن برنامه ریزی شودبا توجه به تدارک خانواده برای چهلمین روز درگذشت این نویسنده بنا شد اعضای انجمن در همان برنامه شرکت کنند.

کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر»

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
نام محمد است اذان بر اذان بلند آن را به هفت گنبد گردون برآوریم 🕋کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و...

عید سعید فطر مبارک باد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد . .

«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد 🔹کتاب رمان #چشم‌هایم_در_اورشلیم که به قلم سلیس و روان #مریم_مقانی نوشته شده است، با یک قرار ملاقات در آوریل...

راه شب رادیو ایران – گوینده و نویسنده: محمود اکرامی

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ راه شب رادیو ایران 🔶 گوینده و نویسنده: #محمود_اکرامی 🔸 شنبه شب های هر هفته  

دعوت از ناشران جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅دعوت از ناشران جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین 🔹مجید جعفری اقدم، در پی حملات اخیر رژیم صیهونستی به محله شیخ جراح قدس...

فراخوان بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب‌سال منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅فراخوان بیست‌ونهمین جایزه جهانی کتاب‌سال منتشر شد 🔹بیست‌ونهمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سه بخش تالیف، ترجمه و تصحیح که...

نمایشگاه مجازی قرآن امکانات خوبی برای ناشران فراهم کرده است

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅نمایشگاه مجازی قرآن امکانات خوبی برای ناشران فراهم کرده است 🔹نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از روز شنبه یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز شد و...

تمدید فراخوان دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ تمدید فراخوان دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو 🔹 دبیرخانۀ دائمی جایزۀ مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، با توجه به استقبال...