دسته بندی مطالب

نویسنده مجموعه نقصه ما مثل شد»: فعالیت در عرصه کتاب کودک، دشوار شده است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

میرکیانیمیرکیانی گفت: رقابت‌ نزدیکی بین بخش خصوصی و دولتی در تولید کتاب‌های کودک و نوجوان به وجود آمده و به همین دلیل، فعالیت در این عرصه دشوار شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محمد میرکیانی با بیان این مطلب افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دوره‌های مختلف کتاب‌های خوبی منتشر کرده و می‌کند، ولی در حال حاضر رقابت بین ناشران خصوصی و دولتی نزدیک شده است.
او همچنین گفت: رسانه‌های جدید همچون شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ و… رقیبِ تولید محصولات فرهنگی شده‌اند.
میرکیانی گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا کودکان و نوجوانان آینده‌ساز کشورمان به کتاب‌خوانی علاقه‌مند شوند.
نویسنده کتاب «بچه‌های کوچه» تأکید کرد: علاوه بر این‌که کتاب کودک و نوجوان رقبای زیادی پیدا کرده است بلکه در رسانه ملی نیز به دلیل گسترش کارها جذب مخاطب دشوار شده چراکه سلیقه‌های مخاطبان تغییر کرده است.
او در مورد انتقال مکان نمایشگاه بین‌المللی کتاب به شهر آفتاب گفت: بچه‌های جنوب شهر به این مکان نزدیک‌تر هستند و استقبال بهتری از آن می‌کنند، این در حالی است که نمایشگاه‌های کتاب سال‌های قبل بیشتر حالت تجاری داشت.
به گفته میرکیانی، بچه‌ها وقتی خاطره خوبی از حضور در نمایشگاه کتاب داشته باشند، به کتاب علاقه‌مند می‌شوند و این موضوع در آینده آن‌ها و توجه به کتاب و کتابخوانی تاثیر زیادی دارد.
نویسنده کتاب «پاپر» با اشاره به انتشار کتاب‌های قدیمی و خاطره‌انگیزی که به مناسبت ۵۰ سالگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است، گفت: کانون باید به مناسبت‌های مختلف همچون نوروز، تابستان و… کتاب منتشر کند.
او در پایان با اشاره به این‌که حضور در غرفه کانون برای من تجدید خاطره شد، افزود: جای برگزاری نمایشگاه کتاب فصلی به ویژه در فصل تابستان در کانون پرورش فکری خالی است.
غرفه کانون در بخش‌ «کودک و نوجوان»، سالن B۴، غرفه‌ ۴۴ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع شده است.
سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا روز ۲۳ اردیبهشت در «شهر آفتاب» واقع در آزادراه خلیج فارس (اتوبان تهران- قم) روبه‌روی مرقد مطهر امام خمینی(ره) ادامه دارد.

اسامی برگزیدگان بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی برگزیدگان و شایسته تقدیر بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند: بخش نقد و پژوهش ادبی: شایسته تقدیر: گونه شناسی نثر...

بیانیه دبیر بیست یکمین جشنواره قلم زرین

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  «به نام خداوند لوح و قلم» ن و القلم و مایسطرون سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند سوره مبارک قلم آیه نخست بیانیه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
    اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد....

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...