دسته بندی مطالب

کتاب ماهی و خنجر روایت ترور منافقان در گلستان رونمایی شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ اخبار

کتاب ماهی و خنجر روایت ترور منافقان در گلستان رونمایی شد

 

گرگان – ایرنا – همزمان با هشتمین روز دهه فجر کتاب “ماهی و خنجر” نوشته ۲ نویسنده گلستانی با موضوع ترسیم ترورهای سازمان موسوم به مجاهدین خلق در این استان معرفی و رونمایی شد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان در این مراسم با تاکید بر ضرورت انتقال مفاهیم انقلاب به نسل آینده؛ از نویسندگان استان خواست بررسی موشکافانه و نگارش اتفاقات جریانات منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در گلستان را در دستور کار خود قرار دهند.

احسان مکتبی اظهار داشت: پویایی جامعه و به خصوص نسل جوان و آینده ساز در گرو آگاهی بخشی است که راه رسیدن به این هدف، تولد آثار فاخر با تکیه بر ظرفیت بومی و محلی است.

نویسنده کتاب ماهی و خنجر نیز در این آیین، تولد کتاب را نتیجه تلاش و تحقیق چند ساله برای گردآوری اطلاعات لازم دانست و گفت: این کتاب داستانی برای روایت ترورهای سازمان مجاهدین خلق ایران در گرگان است که ماجرای آن در سال‌ ۱۳۶۳ اتفاق افتاده است.

محسن کاظمی‌نژاد ادامه داد: بخشی از این کتاب سرگذشت واقعی برادران شهید قنبرعلی و یوسف‌علی ستوده است که آذرماه سال ۱۳۶۳ به دست منافقان در مقابل مغازه پدرشان به شهادت رسیدند.

همچنین محمود رحمتی از مدیران نشر سیمرغ هدایت (ناشر این کتاب) به ایرنا گفت: جایگاه موضوعات امنیتی و اطلاعاتی در حوزه ادبی – داستانی کمرنگ است و به دلایل گوناگون مورد غفلت قرار دارد.

وی اظهار داشت: مسائل مرتبط با ترورهای اوایل انقلاب و همچنین اغفال شدگان داعش، موضوعات مهمی است که تولید محتوا بر اساس آن می تواند مورد توجه نویسندگان قرار گیرد.

کتاب ماهی و خنجر نوشته محسن کاظمی نژاد و مریم مقانی با ۲۷۴ صفحه در ۱۲ بخش با قطع رقعی و قیمت ۳۵۰ هزار ریال توسط انتشارات سیمرغ هدایت منتشر شده است.

استان گلستان حدود چهار هزار شهید دارد که ۲۱۱ نفر شهدای ترور هستند.

انتشار چاپ نخست کتاب “آقاجان درخت” نوشته ی حسین زند

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان “آقاجان درخت” نوشته ی حسین زند از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. مجموعه داستانِ “آقاجان درخت”، حاصل...

انتشار چاپ نخست کتاب “شیر یا خطر” نوشته ی پروانه قهساره زاده مهابادی

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان «شیر یا خطر» نوشتۀ پروانه قهساره زاده مهابادی از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. کتاب شیر...

انتشار چاپ نخست کتاب “برسد به دست او” نوشته ی زهرا طبرزدی

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چاپ نخست رمان “برسد به دست او” نوشته ی زهرا طبرزدی از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز وارد بازار نشر شد. برسد به دست...

تسلیت

۲۸ فروردین ۱۴۰۰
«همه از خداییم و به سوی او بازمی گردیم» درگذشت مادر گرامی همسر جناب آقای پدرام پاک آئین عضو محترم انجمن قلم ایران را...

سبوی رمضان

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
سبوی رمضان یک جرعه غزل، سهم من از هر دو جهان بس از هر دو جهان، عشق مرا نام و نشان بس یک قطعه...

حلول ماه مبارک رمضان مبارک

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
حلول ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، ماه عبادت‌های عاشقانه نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به شما تبریک عرض می‌کنیم… انجمن قلم ایران  

معرفی کتاب فیلمنامه غیر متعارف از تحلیل تا نگارش

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
فیلمنامه غیر متعارف مؤلف: علی درخشی ناشر: جامعه اسلامی هنرمندان سال چاپ: ۱۳۹۹ نوبت چاپ: ۱ تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

معرفی کتاب «فقط بیا»؛ بیانگر اهمیت و ارزش وجود پدران و مادران در دوران ۸ سال دفاع مقدس

۲۵ فروردین ۱۴۰۰
کتاب فقط بیا نویسنده: فاطمه دانشور جلیل  ناشر: شهید کاظمی سال انتشار۱۴۰۰ نوبت چاپ: اول مجموعه داستان دفاع مقدس سرفه‌های پدر، دوباره شدت گرفت....