دسته بندی مطالب

گردهمایی هنرمندان انقلاب اسلامی

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ اخبار

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در آستانه هفته دفاع مقدس جمعی از هنرمندان جبهه فکری، فرهنگی انقلاب اسلامی در ورامین گردهم آمدند. مراسم افتتاحیه این گردهمایی که تحت عنوان «ورامین، دیار قیام» است روز چهارشنبه در مسجد جامع ورامین و  با حضور هنرمندان و مسئولین شهر برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان تهران ضمن خیر مقدم به حاضرین از قدمت دیرین شهر ورامین و نقش تأثیرگذار مردم ورامین در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و در جهت حفظ آن در بزنگاه‌های تاریخی کشور مانند دوران دفاع مقدس، فتنه ۱۳۷۸ و فتنه ۱۳۸۸ سخن گفت.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های خوبی برای ساخت تولیدات رسانه‌ای مانند فیلم سینمایی و مستند با موضوع شهدای ۱۵ خرداد ورامین وجود دارد.

در ادامه این مراسم که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین و مرکز فرهنگی مسجد جامع دیار پانزده خرداد برگزار شده بود، حسین کاغذلو فرماندار ورامین به بیان اهمیت شهر ورامین از جنبه‌های گوناگون مانند تاریخی و فرهنگی پرداخت و اضافه کرد: ورامین یکی از شهرستان‌های استراتژیک استان تهران است و مردم آن در همان مسیر مذهبی و انقلابی پیشینیان خود قرار دارند.

مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری نیز برای عرض خیر مقدم در میان هنرمندان حاضر شد و به روایت هرچه بهتر قیام مردم ورامین تأکید کرد.

رحیم مخدومی از نویسندگان نامدار اهل ورامین با قرائت متنی از یک عمر فعالیت صادقانه و خالصانه محمد کاشانی که از رزمندگان کوشا و پرتکاپوی دشت ورامین است، تقدیر و تشکر کرد.

شعرخوانی غلامرضا آقاسی و دکتر محمود اکرامی و همچنین اجرای سرود توسط گروه سرود «ساکنان آسمان» از دیگر بخش‌های افتتاحیه بود.

همچنین شب شعری با موضوع دفاع مقدس  و با شعرخوانی شاعرانی مانند رحیم زریان، محمدحسین مهدویان، محمدجواد الهی‌پور، راضیه جبه‌داری و عاطفه جوشقانیان در شب اول مراسم برگزار شد.

شایان ذکر است که در این ویژه برنامه که سه روز به طول انجامید در روز دوم به ورامین‌گردی پرداخته شد. در این برنامه مقنی‌باشی (مستند ساز) آمادگی خود را برای ساختن مستند -گزارش‌هایی درباره ورامین اعلام کرد.

مهمان‌های ویژه دومین روز مراسم حاج سعید قاسمی، راضیه تجار، یوسف قوجق، اصغر فکور، محمدرضا امام‌قلی، مهدیه اکبری، رحیم مخدومی، کامران شرفشاهی، مصطفی خرامان و مهمان ویژه سومین روز دکتر سید بشیر حسینی بود که با سخنرانی‌هایشان شور و نشاط قابل توجهی در جمع هنرمندان ایجاد کردند.

 

 

 

کتاب «آنیماه» مجموعه شعر عالیه مهرابی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
#معرفی_کتاب چشمی نگران دارم و اشکی نگران‌تر ماهم ولی از قامت هر ماه کمان‌تر من کیستم این گمشده در حسرت ایام از بغض خودم...

بررسی آثار جشنواره قلم زرین از نیمه گذشت

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ بررسی آثار جشنواره قلم زرین از نیمه گذشت 🔹سهیلا عبدالحسینی: در بررسی آثار دوره نوزدهم جشنواره قلم زرین ۶۰ درصد مسیر را پیموده‌ایم....

همایش شعر ماه غریبستان به مناسبت شهادت حضرت علی السلام در خرم آباد برگزار شد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
همایش شعر ماه غریبستان به مناسبت شهادت حضرت علی السلام در خرم آباد برگزار شد. در این برنامه شاعران لرستانی به ارائه تازه سروده...

هیچ دولتی به صنعت نشر کمک نکرده است

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅ هیچ دولتی به صنعت نشر کمک نکرده است 🔹محمدعلی مرادیان: کاغذهایی که در سال ۹۹ و ماه نخست سال ۱۴۰۰ از طریق انبارهای...

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
🗓 ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی بر طلایه‌داران هنر هشتم گرامی باد ‌

کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر»

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
نام محمد است اذان بر اذان بلند آن را به هفت گنبد گردون برآوریم 🕋کنگره جهانی « محمد، پیامبر رحمت در آیینه ادب و...

عید سعید فطر مبارک باد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد . .

«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
✅«چشمهایم در اورشلیم» منتشر شد 🔹کتاب رمان #چشم‌هایم_در_اورشلیم که به قلم سلیس و روان #مریم_مقانی نوشته شده است، با یک قرار ملاقات در آوریل...