دسته بندی مطالب

دو اثر از «محمدرضا سرشار» در راه شهر آفتاب

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

سرشارکتاب‌های «طنابی از آتش» و «به دنبال پدر» دو اثر محمدرضا سرشار هستند که در سی‌اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط انتشارات سوره مهر عرضه می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار درباره این کتاب گفت: داستان این کتاب برگرفته از دشمنی‌های آشکار و پنهان ابولهب و همسر او با پیامبر و دین مبین اسلام است.
سرشار همچنین اظهار داشت: این کتاب قبلا در یکی از انتشاراتی‌ها منتشر شده که پس از طرح تجمیع آثار نویسندگان شاخص در انتشارات سوره مهر، تصمیم گرفتم این کتاب در سوره مهر منتشر شود.
این نویسنده درباره اثر دیگرش به نام «به دنبال پدر» اظهار داشت: این اثر مربوط به نوشته‌ها و آثار باقی مانده از شهید علیرضا شاهی است. او در سن ۱۹ سالگی برای جمع آوری اطلاعات کتابش به جبهه جنگ می‌رود و در آنجا به شهادت می‌رسد.
سرشار گفت: از این نویسنده شهید کتابی به چاپ نرسید، ولی داستان‌های کوتاه زیادی از او در مجلاتی مانند کیهان بچه‌ها و… چاپ شده بود که توانستم با جمع‌آوری این داستان‌ها و خاطرات شهید شاهی کتاب «به دنبال پدر» را منتشر کنم.
نویسنده ادامه داد: بعد از چاپ اول کتاب در دهه ۸۰ در انتشارات حوزه هنری، این اثر به فراموشی سپرده شد و تاکنون نایاب بود که اکنون با پیگیری دوباره من و مکاتبه با سوره مهر به چاپ مجدد رسیده است.
وی افزود: نویسندگان برای شناساندن انقلاب و دفاع مقدس تلاش بسیاری کرده‌اند ولی این آثار گوشه کوچکی از رویداد بزرگ انقلاب و دفاع مقدس است و کار بیشتری نیاز هست تا حق مطلب ادا شود.
وی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: بنده چون از دور نظاره‌گر هستم درباره مسائل فنی و تخصصی نمایشگاه نظری ندارم ولی به اعتقاد من محل برگزاری نمایشگاه مناسب نیست.

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...

اعضای جدید

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  اخبار انجمن قلم طی بررسی رزومه و مصاحبه نهایی که توسط هیئت موسس صورت گرفت، عضویت افراد زیر در انجمن قلم پذیرفته شد....

آیین همدلی “استاد عباس براتی پور”

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم تجلیل از استاد عباسعلی براتی‌پور روز یکشنبه ۱۶بهمن ماه با حضور اعضای هیئت موسس، هیئت مدیره انجمن قلم و نماینده...

معرفی کتاب “دفاع بدون شلیک”

۱۹ دی ۱۴۰۱
  معرفی: دفاع بدون شلیک نویسنده: حسین علی ساسانی انتشارات: انجمن قلم ایرانیان امروز سال انتشار: ۱۴۰۱ تعداد صفحات: ۱۳۲ صفحه کتاب دفاع بدون...

معرفی کتاب تب خشکسالی به قلم علی الله سلیمی

۱۵ دی ۱۴۰۱
  «تب خشک‌سالی» به کتابفروشی‌ها رسید علی الله سلیمی در کتاب جدید خود داستانی با موضوع تغییرات اقلیمی و رابطه انسان و طبیعت را...

فراخوان بیست و یکمین دورۀ جشنواره قلم زرین

۱۴ دی ۱۴۰۱
  به نام خداوندگار کتاب و قلم     فراخوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین   انجمن قلم ایران، با استعانت از...

دبیر جشنواره “قلم زرین” معرفی شد

۱۰ دی ۱۴۰۱
      با تصویب هیات مدیره انجمن قلم ایران ، «حمید هنرجو» دبیر بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین شد. سید احمد...