دسته بندی مطالب

سند تازه از اسارت شهید تندگویان در کتاب «شبیه دیوارها»

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

کاموربخشایشجواد کامور گفت: کتاب «شبیه دیوارها» می‌تواند سند تازه‌ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «شبیه دیوارها» نوشته امیرمحمدعباس نژاد به همت کانون هنر و ادبیات پایداری فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی با حضور نویسنده کتاب و جواد کامور بخشایش در فرهنگسرای کتاب سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
ابتدای جلسه بخشی از کتاب توسط مجری برنامه خوانده شد و سپس عباس نژاد نویسنده کتاب با اشاره به سوابق زندگی مجاهدانه شخصیت اصلی کتاب«ماجد سلیمان» گفت: او با اینکه می توانست با توجه به عرب بودن ولبنانی بودنش و همچنین ارتباط عمویش با حزب بعث به زندگی متفاوتی در اردوگاه داشته باشد اما بخاطر عشق و علاقه و عقیده اش به حضرت امام هیچ وقت حاضر به برگشتن از عقیده اش نشد وی توانست با گفت و گو مستمر باچند تن از منافقین نظرشان را تغییر دهد و به ایران بازگرداند.
عباس نژاد در ادامه صحبتهایش گفت: در نوشتن این کتاب بزرگترین معضلی که داشتم این بود که ماجدسلیمان بعد از آزادی از اسارت از ایران رفته بود و خیلی از وقایع و اتفاقات اسارت را به یاد نداشت و حتی هیچ پرونده و عکسی از ایشان در ستاد آزادگان موجود نبود.
سپس جواد کامور بخشایش نویسنده ، پژوهشگر و منتقد گفت: این اثر در حوزه ادبیات اسارت قرار می گیرد و جغرافیای زندان و اسارتگاه های عراق را معرفی و به مخاطب نشان می دهد. این اثر چند ویژگی شاخص دارد: اول اینکه از یک اسیر غیرایرانی در اردوگاههای عراق روایت می کند. ماجد سلیمان ده سال از بهترین سالهای عمرش را در اسارت سپری می کند.
ویژگی دوم این اثر این است که حافظه بسیار قوی راوی باوجود گذشت سالیان سال از اسارتش و فاصله گرفتن از آن با نام بردن نام ها و اسامی بسیاری از اشخاص ومکان ها مخاطب را به تعجب وا می د ارد.
سوم اینکه این اثر می تواند سند تازه ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد. که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
کامور در ادامه افزود: ماجد سلیمان ۲۰ ماه از زمان اسارتش را در سلول انفرادی سپری می کند و عنوان کتاب هم از این قضیه گرفته شده است. نشر کتاب بسیار روان و پیش برنده است در بخش گویاسازی اشخاص که با آقای ماجد در ارتباط بوده اند، بسیار خوب عمل شده است .
در پایان جلسه از کتاب «شبیه دیوارها» رونمایی شد.

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

پیام تسلیت انجمن قلم ایران به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و همراهان شهیدش

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  إنا للَّه و إنا إلیه راجعون ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت (شهید مظلوم، آیت الله بهشتی)   در سالروز ولادت با سعادت...

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره انجمن قلم ایران در پی درگذشت مرحوم منصور ایمانی

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
  انا لله وانا الیه راجعون خانواده محترم ایمانی مصیبت از دست دادن جناب آقای منصور ایمانی(صبا) را به شما و سایر بازماندگان تسلیت...

فراخوان بیست و دومین دورۀ جشنواره قلم زرین

۲ اسفند ۱۴۰۲
  فراخوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین انجمن قلم ایران خرسند است آغاز به کار بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین...