دسته بندی مطالب

سند تازه از اسارت شهید تندگویان در کتاب «شبیه دیوارها»

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

کاموربخشایشجواد کامور گفت: کتاب «شبیه دیوارها» می‌تواند سند تازه‌ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «شبیه دیوارها» نوشته امیرمحمدعباس نژاد به همت کانون هنر و ادبیات پایداری فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی با حضور نویسنده کتاب و جواد کامور بخشایش در فرهنگسرای کتاب سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
ابتدای جلسه بخشی از کتاب توسط مجری برنامه خوانده شد و سپس عباس نژاد نویسنده کتاب با اشاره به سوابق زندگی مجاهدانه شخصیت اصلی کتاب«ماجد سلیمان» گفت: او با اینکه می توانست با توجه به عرب بودن ولبنانی بودنش و همچنین ارتباط عمویش با حزب بعث به زندگی متفاوتی در اردوگاه داشته باشد اما بخاطر عشق و علاقه و عقیده اش به حضرت امام هیچ وقت حاضر به برگشتن از عقیده اش نشد وی توانست با گفت و گو مستمر باچند تن از منافقین نظرشان را تغییر دهد و به ایران بازگرداند.
عباس نژاد در ادامه صحبتهایش گفت: در نوشتن این کتاب بزرگترین معضلی که داشتم این بود که ماجدسلیمان بعد از آزادی از اسارت از ایران رفته بود و خیلی از وقایع و اتفاقات اسارت را به یاد نداشت و حتی هیچ پرونده و عکسی از ایشان در ستاد آزادگان موجود نبود.
سپس جواد کامور بخشایش نویسنده ، پژوهشگر و منتقد گفت: این اثر در حوزه ادبیات اسارت قرار می گیرد و جغرافیای زندان و اسارتگاه های عراق را معرفی و به مخاطب نشان می دهد. این اثر چند ویژگی شاخص دارد: اول اینکه از یک اسیر غیرایرانی در اردوگاههای عراق روایت می کند. ماجد سلیمان ده سال از بهترین سالهای عمرش را در اسارت سپری می کند.
ویژگی دوم این اثر این است که حافظه بسیار قوی راوی باوجود گذشت سالیان سال از اسارتش و فاصله گرفتن از آن با نام بردن نام ها و اسامی بسیاری از اشخاص ومکان ها مخاطب را به تعجب وا می د ارد.
سوم اینکه این اثر می تواند سند تازه ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد. که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
کامور در ادامه افزود: ماجد سلیمان ۲۰ ماه از زمان اسارتش را در سلول انفرادی سپری می کند و عنوان کتاب هم از این قضیه گرفته شده است. نشر کتاب بسیار روان و پیش برنده است در بخش گویاسازی اشخاص که با آقای ماجد در ارتباط بوده اند، بسیار خوب عمل شده است .
در پایان جلسه از کتاب «شبیه دیوارها» رونمایی شد.

فراخوان سومین جشنواره ادبی فلسطین

۸ آذر ۱۴۰۲
  بسم الله الرحمن الرحیم —————- فراخوان سومین جشنواره ادبی فلسطین —————- مقام معظم رهبری: ما یقین داریم با ادامۀ مبارزات مردم مسلمان فلسطین...

بیانیه انجمن قلم ایران در حمایت از عملیات «طوفان الاقصی»

۱۷ مهر ۱۴۰۲
  بسم الله قاصم الجبارین «ما یقین داریم با ادامه‌ی مبارزات مردم مسلمان فلسطین و حمایت جهان اسلام، فلسطین به فضل الهی آزاد می‌شود...

جلسه مجمع عمومی سالیانه ۱۴۰۲

۱۳ مهر ۱۴۰۲
باسلام؛ به اطلاع می‌رساند: مجمع عمومی عادی(سالیانه) انجمن قلم ایران روز یکشنبه مورخ  ۲۳/۰۷/۱۴۰۲  از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در محل سالن انجمن قلم...

اسامی برگزیدگان بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  اسامی برگزیدگان و شایسته تقدیر بیست و یکمین جایزه قلم زرین معرفی شدند: بخش نقد و پژوهش ادبی: شایسته تقدیر: گونه شناسی نثر...

بیانیه دبیر بیست یکمین جشنواره قلم زرین

۲۰ تیر ۱۴۰۲
  «به نام خداوند لوح و قلم» ن و القلم و مایسطرون سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند سوره مبارک قلم آیه نخست بیانیه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۱ تیر ۱۴۰۲
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین

۱۰ تیر ۱۴۰۲
    اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد....