دسته بندی مطالب

سند تازه از اسارت شهید تندگویان در کتاب «شبیه دیوارها»

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ اطلاعیه ها

کاموربخشایشجواد کامور گفت: کتاب «شبیه دیوارها» می‌تواند سند تازه‌ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «شبیه دیوارها» نوشته امیرمحمدعباس نژاد به همت کانون هنر و ادبیات پایداری فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی با حضور نویسنده کتاب و جواد کامور بخشایش در فرهنگسرای کتاب سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار گردید.
ابتدای جلسه بخشی از کتاب توسط مجری برنامه خوانده شد و سپس عباس نژاد نویسنده کتاب با اشاره به سوابق زندگی مجاهدانه شخصیت اصلی کتاب«ماجد سلیمان» گفت: او با اینکه می توانست با توجه به عرب بودن ولبنانی بودنش و همچنین ارتباط عمویش با حزب بعث به زندگی متفاوتی در اردوگاه داشته باشد اما بخاطر عشق و علاقه و عقیده اش به حضرت امام هیچ وقت حاضر به برگشتن از عقیده اش نشد وی توانست با گفت و گو مستمر باچند تن از منافقین نظرشان را تغییر دهد و به ایران بازگرداند.
عباس نژاد در ادامه صحبتهایش گفت: در نوشتن این کتاب بزرگترین معضلی که داشتم این بود که ماجدسلیمان بعد از آزادی از اسارت از ایران رفته بود و خیلی از وقایع و اتفاقات اسارت را به یاد نداشت و حتی هیچ پرونده و عکسی از ایشان در ستاد آزادگان موجود نبود.
سپس جواد کامور بخشایش نویسنده ، پژوهشگر و منتقد گفت: این اثر در حوزه ادبیات اسارت قرار می گیرد و جغرافیای زندان و اسارتگاه های عراق را معرفی و به مخاطب نشان می دهد. این اثر چند ویژگی شاخص دارد: اول اینکه از یک اسیر غیرایرانی در اردوگاههای عراق روایت می کند. ماجد سلیمان ده سال از بهترین سالهای عمرش را در اسارت سپری می کند.
ویژگی دوم این اثر این است که حافظه بسیار قوی راوی باوجود گذشت سالیان سال از اسارتش و فاصله گرفتن از آن با نام بردن نام ها و اسامی بسیاری از اشخاص ومکان ها مخاطب را به تعجب وا می د ارد.
سوم اینکه این اثر می تواند سند تازه ای برای زندگی شهید تندگویان را در زمان اسارتش به مخاطب نشان دهد. که در سال ۱۳۶۱ هنوز شهید تندگویان زنده بوده است.
کامور در ادامه افزود: ماجد سلیمان ۲۰ ماه از زمان اسارتش را در سلول انفرادی سپری می کند و عنوان کتاب هم از این قضیه گرفته شده است. نشر کتاب بسیار روان و پیش برنده است در بخش گویاسازی اشخاص که با آقای ماجد در ارتباط بوده اند، بسیار خوب عمل شده است .
در پایان جلسه از کتاب «شبیه دیوارها» رونمایی شد.

پیام تسلیت دکتر محمد سرشار به مناسبت درگذشت استاد عباس براتی پور

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
  دیروز مراسم تشییع مرحوم استاد عباس براتی‌پور با حضور علاقمندان ایشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. استاد براتی‌پور ۸۰ ساله بود...

آیین همدلی منیژه آرمین

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم آیین همدلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه با حضور برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن قلم در فضای هنرمندانه آثار...

اعضای جدید

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  اخبار انجمن قلم طی بررسی رزومه و مصاحبه نهایی که توسط هیئت موسس صورت گرفت، عضویت افراد زیر در انجمن قلم پذیرفته شد....

آیین همدلی “استاد عباس براتی پور”

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
  آیین همدلی مراسم تجلیل از استاد عباسعلی براتی‌پور روز یکشنبه ۱۶بهمن ماه با حضور اعضای هیئت موسس، هیئت مدیره انجمن قلم و نماینده...

معرفی کتاب “دفاع بدون شلیک”

۱۹ دی ۱۴۰۱
  معرفی: دفاع بدون شلیک نویسنده: حسین علی ساسانی انتشارات: انجمن قلم ایرانیان امروز سال انتشار: ۱۴۰۱ تعداد صفحات: ۱۳۲ صفحه کتاب دفاع بدون...

معرفی کتاب تب خشکسالی به قلم علی الله سلیمی

۱۵ دی ۱۴۰۱
  «تب خشک‌سالی» به کتابفروشی‌ها رسید علی الله سلیمی در کتاب جدید خود داستانی با موضوع تغییرات اقلیمی و رابطه انسان و طبیعت را...

فراخوان بیست و یکمین دورۀ جشنواره قلم زرین

۱۴ دی ۱۴۰۱
  به نام خداوندگار کتاب و قلم     فراخوان بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین   انجمن قلم ایران، با استعانت از...

دبیر جشنواره “قلم زرین” معرفی شد

۱۰ دی ۱۴۰۱
      با تصویب هیات مدیره انجمن قلم ایران ، «حمید هنرجو» دبیر بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین شد. سید احمد...