دسته بندی مطالب

محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس:اصلاح فضای موجود نیت اصلی وزیر ارشاد باشد/ آمدن و رفتن‌ها نباید به برنامه‌ها لطمه بزند.

۳ آبان ۱۳۹۵ اطلاعیه ها

mohsenparvizمحسن پرویز گفت: کسی که وزارت را می‌پذیرد یا حتی کسی که سرپرستی وزارتخانه را برای چند روز می‌پذیرد، باید حتماً برای اجرایی شدن برنامه های بر زمین مانده حوزه فرهنگ تلاش کند.
محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، پیرامون استعفای وزیر ارشاد و تغییر در کابینه دولت یازدهم اظهار داشت: اظهارنظرهای متفاوتی طی چند روز اخیر پیرامون تغییر در وزارت ارشاد دیده‌ام که از سوی برخی از سیاسیون مطرح شده است، این نظرات بعضاً از یک سو دلیل تغییر را سهل‌انگاری وزیر در مقابله با برخی از مسائل فرهنگی و صدور مجوزها می‌دانند و از سوی دیگر دلیل تغییر را سخت‌گیری‌های وزیر در همین حوزه‌ها می‌دانستند.
وی گفت: اظهارنظرهای ضد نقیض زیادی در این مورد شنیده شده، هر چند برخی نظرات دیگری را مطرح می‌کنند که اگر آن دلایل هم مطرح باشد باز هم یکسری آسیب‌ها در فضای فرهنگی کشور را نشان می‌دهد.
پرویز در ادامه با بیان اینکه در بین اهل فرهنگ یکی از مواضع ثابت عموم افرادی که آشنا با حوزه ارشاد هستند _ در بیشتر دوره‌ها_ مخالفت با هرگونه تغییر مسئولین بوده، گفت: در فاصله‌های زمانی کوتاه به اینکه کسی که تازه به ارشاد وارد شده و کمی با امور آشنا شده وقتی دچار تغییر می‌شود خود این فاصله زمانی که مورد نیاز برای آشنایی است تا فرد جدید با فضاهای مرتبط با ارشاد آشنا شود این موضوع خود لطمه‌زننده است و باعث عقب افتادن کارها می‌شود.
وی تأکید کرد: اما واقعیت ماجرا از نگاه بنده این است که وزیر ارشاد قاعدتاً باید به برنامه‌های بلندمدت فکر کند و برنامه‌هایی که برای حوزه فرهنگ طراحی می‌شود باید به گونه‌ای باشد که آمد و رفتن‌ها به این برنامه‌ها لطمه‌ای وارد نکند.
سخنگوی انجمن قلم گفت:‌ متأسفانه قرارگاه اصلی که باید برای حوزه فرهنگ تعیین تکلیف کند و برنامه‌ریزی‌های درازمدت را انجام دهد و مجریان فرهنگی صرفاٌ تلاش کنند تا برنامه‌های ابلاغی از سوی آن قرارگاه را به خوبی اجرا کنند خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل آمدن و رفتن‌ها نه تنها در اجرا بلکه در برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری حوزه فرهنگ هم مداخله پیدا می‌کند و همین باعث نگرانی اهل فرهنگ می‌شود که دغدغه ایجاد کرده مبنی بر اینکه مبادا با رفتن کسی که تازه قصد آشنایی با حوزه فرهنگ را داشته و آمدن فرد جدید که معلوم نیست چقدر با این مقولات آشنا است، اساس برنامه‌ها هم دستخوش تغییر شود.
پرویز اضافه کرد: به گمانم کسی که وزارت را می‌پذیرد یا حتی کسی که سرپرستی وزارتخانه را برای چند روز یا هفته می‌پذیرد حتماً باید نیت اصلی‌اش کمک به اصلاح فضای موجود و حرکت رو به جلو و تلاش برای بهتر شدن وضعیت باشد، نباید هیچ وقت افراد فکر کنند که چه مدت در مستند مسئولیت هستند، باید حتماً برنامه‌های بر زمین مانده حوزه فرهگ را برای اجرایی شدن تلاش کنند تا وزارت ارشاد نقش و جایگاه اصلی خود را بر هدایت امور اجرایی حوزه فرهنگ و هدایت بخش‌های مختلف عمومی و خصوصی حوزه فرهنگ و اجرای هر چه بهتر و مؤثرتر سیاست‌هایی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و ابلاغ می‌شود و نظرات و راهنمایی‌های رهبر انقلاب انجام دهد و تلاش کند تا از فرصت‌های پیش آمده بهترین استفاده را در رشد فرهنگ صورت دهد. باید همه توجه داشته باشیم که بنا به فرمایش حضرت امیر (ع) فرصت‌ها می‌گذرند همانگونه که ابرها در حرکت هستند.

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش داستان کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۲ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش نقد و پژوهش ادبی بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر بزرگسال بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به گزارش دبیرخانه...

اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد.

۱۰ تیر ۱۴۰۳
  اسامی نامزدهای کتاب های بخش شعر کودک و نوجوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران معرفی شد. به...

پیام تسلیت انجمن قلم ایران به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و همراهان شهیدش

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  إنا للَّه و إنا إلیه راجعون ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت (شهید مظلوم، آیت الله بهشتی)   در سالروز ولادت با سعادت...

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره انجمن قلم ایران در پی درگذشت مرحوم منصور ایمانی

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
  انا لله وانا الیه راجعون خانواده محترم ایمانی مصیبت از دست دادن جناب آقای منصور ایمانی(صبا) را به شما و سایر بازماندگان تسلیت...

فراخوان بیست و دومین دورۀ جشنواره قلم زرین

۲ اسفند ۱۴۰۲
  فراخوان بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین انجمن قلم ایران خرسند است آغاز به کار بیست و دومین دوره جشنواره قلم زرین...